hirdetés

Ezek a hős gyerekek olyat tettek, amiről sok felnőtt példát vehetne

Szénási Szimonetta

2023. július 21 - Képek: Getty Images Hungary

Azt mondják, a felnőttek dolga jó példával elöl járni, ám van, hogy épp a fiatalság tanít valami nagyon fontosat az életről.

hirdetés

Az alábbi történetet olvasva akaratlanul is a szállóigévé vált Arany-idézet jutott az eszembe: „ember lenni mindég, minden körülményben.” Költőnk sorait legtöbbször ballagásokon halljuk-olvassuk, intelmül az ifjúságnak. Jelen esetben azonban éppen három fiú cselekedte meg, amit az emberség megkívánt: nem mentek el tétlenül egy elgázolt, majd az út szélén hagyott kiscica mellett. Ellentétben sokakkal, akik szemrebbenés nélkül megtették. És nem ők voltak az egyetlen példás magatartású fiatalok a napokban: egy másik macska életét is gyerekek mentették meg!

Az életmentő fiúk történetéről a Törpi bölcsi nevű madár- és cicamentő oldal számolt be közösségi oldalán. Mint írják, a sérült kismacska órák óta feküdt a forró aszfalton, a tűző napon. Az állatot elgázolták, de a jelek szerint sem a baleset okozója, sem az esetleges szemtanúk nem álltak meg segíteni neki.

Ellentétben a három fiatalemberrel, akik nem hagyták magára a cicát. Ahogy az állatmentők mesélik, a fiúk több szervezetnél is próbálkoztak, mire végül sikerrel jártak. Egészen addig vigyáztak a sebesültre.

Egy másik gázolt cicát is gyerekek mentettek meg

Meglepő módon épp a napokban történt egy másik, hasonló eset is, amelyet a sukorói Ivókút Állatorvosi Rendelő osztott meg. Mint írják, egy úton fekvő, vörös cica életét mentette meg két gyerek, akik szintén mindent megtettek a cserbenhagyott áldozatért.

Szerencsére a hívás idején a rendelőben tartózkodott egy olyan gazdi, aki vállalta, hogy elmegy és beviszi a macskát. Igazi csapatmunkával sikerült megmenteni a szemlátomást rossz állapotú jószágot, akiről a vizsgálatok során kiderült, hogy a koponyáját érte nagyobb ütés. Időközben sikerült stabilizálni az állapotát, most pedig a közösségi médiában megosztott képe alapján keresik a gazdáját.

Tudd, mit kell tenni!

Egyszerre érzünk büszkeséget, ugyanakkor mély szomorúságot is. Az előbbi természetesen az életmentőknek szól, akik valóban okosan és emberségesen viselkedtek a nehéz, s minden bizonnyal számukra is megrázó helyzetben (hiszen egy sérült, rossz állapotú élőlényt látni egy gyerek számára még megrázóbb, mint felnőttként.) Ugyanakkor elkeserítő, hogy vannak, akik nem érzik kötelességüknek segítséget nyújtani egy bajbajutott, szenvedő teremtménynek.

Tisztában vagyunk vele, hogy sokan nem is tudják, kit lehet értesíteni ilyen esetben, és nem a szívtelenség, hanem az információ hiánya áll a tétlenség mögött. Emiatt összeszedtük, kikhez fordulhatsz, ha kóbor, sérült vagy veszélyben levő – elhanyagolt, bántalmazott, stb. – állatot látsz. Legyél akkora hős, mint a gyerekek a két macska esetében!

  • A település jegyzője felé lehet bejelenteni állatkínzást. Olyan esetben is fordulhatsz hozzá, ha valaki láncon tartja a kutyáját, szemlátomást éhezik az állat, vagy bántották. A rendőrséghez is fordulhatsz az ilyen esetek.
  • Emellett mindenhol működnek helyi állatvédő szervezetek, akik vagy maguk segítenek, vagy elirányítanak ahhoz, akik kompetensek az adott helyzetben. Ezeknek a szervezeteknek az elérhetőségei az interneten, illetve a Facebookon is könnyen kikereshetők. Ők azok, akik abban is tudnak segíteni, hova vidd a sérült állatot, hiszen kapcsolatban vannak a helyi állatorvosi rendelőkkel.
  • Léteznek országos állatvédelmi szervek, akikhez szintén fordulhatsz. Az Országos Állatvédőrség Alapítvány oldalán ITT például írásban is jelezheted a problémát. A Speciális Állatmentő Egység oldalán is van sürgősségi telefonszám.
  • Akut ellátást igénylő esetnél – mint amilyen a szóban forgó gázolás is, ami könnyen életveszélyes lehet – pedig valamelyik közeli állatorvosi rendelő is hívható, hogy tudják-e fogadni a sérültet. Oldalunkon működik külön keresőfelület (a cikkeket megnyitva közvetlenül a borítókép alatt, jobbra találod) , ahol településre szűrve megtalálhatod a helyben működő rendelőket, kórházakat.
Oldalunkon rákereshetsz az adott település állatorvosaira.

Minden megoldás jobb annál, mintha tétlenül néznéd, rosszabb esetben hátat fordítva elsétálnál egy rászoruló mellett! Ezen túl pedig jegyezzük meg, hogy a macskák esetében ugyanúgy szükség van mikrochipre, mint a kutyáknál, hiszen így az említett vörös cica is rég hazakerülhetett volna. (A kinti és kijárós cicákat fenyegető veszélyeket most nem soroljuk, elég beszédesek ezek a szomorú történetek…)

állatmentés állatmentők állatorvos állatvédők baleset életmentés kijárós macska kinti macska mikrochip sérülés
hirdetés

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink