hirdetés

Így néz ki, amikor egy macska biztonságban érzi magát (videó)

Mádi-Krezinger Cintia

2024. március 3 - Kép: Getty Images Hungary

Ha így látod a kedvencedet, te is biztos lehetsz benne, hogy száz százalékosan megbízik benned.

hirdetés

A macskák, bár beszélni nem tudnak, nyávogásukkal és testbeszédükkel folyamatosan a tudtunkra adják, hogy érzik magukat. A farkuk mozgása, a dorombolás, a fülek állása vagy a pupillák nagysága mind fontos üzenetet hordoz. A cicák metakommunikációjának fontos része továbbá az is, milyen pozícióban fekszenek. Az alábbi videón látható kedvenc egy, a macskákra kevésbé jellemző testhelyzetet vett fel: hanyatt fekve, lábait széttárva fekszik a puha szőnyegen. Bár a pozíció nem gyakori, ennek is megvan a maga jelentése: a macska biztonságban érzi magát.

A cica hasának pszichológiája

Kedvenceink pihe-puha pocakja az egyik legimádnivalóbb testrészük. Azonban hiába akarnánk belefúrni az arcunkat, nem véletlen, hogy a legtöbb macska nemhogy azt nem engedi, hogy a hasához érjünk, de közszemlére sem gyakran teszi magát. Ennek oka, hogy a macskák egyik legérzékenyebb pontja a has.

Ősi ösztöneik a mai napig azt súgják, hogy vigyázniuk kell, hiszen itt találhatók olyan létfontosságú szerveik, amelyek sérülése akár az életükbe is kerülhet. Gazdiként természetesen eszünk ágában sincs bántani őket, de bizonyos esetekben ezek az ösztönök automatikusan bekapcsolhatnak, és erősebbek lehetnek, mint az állat gazdi iránt érzett kötődése. Ezt az is befolyásolja, hogy a kedvencünkben mennyire erősen vannak jelen ezek a régről megmaradt, vad ösztönök.

Ha azonban az állat önként és dalolva felkínálja a pocakját, biztosak lehetünk abban, hogy teljes biztonságban érzi magát.

A macskák hasának báját az ősi tasakocska teszi még ellenállhatatlanabbá – a különleges testrészről ebben a cikkünkben találsz bővebb információkat.

biztonság macska hasa macska háton fekszik ősi tasak ösztön ösztönök
hirdetés

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink