hirdetés

Sokan úgy vélekednek a macskákról, hogy közel sem olyan ragaszkodóak, mint a kutyák. Azonban ez nem feltétlen igaz, ugyanis a cicák is képesek olyan hűség és szeretet megélésre, mint a kutyusok. A különbség pusztán abban rejlik, hogy ezek az állatok másképpen tudják kimutatni a ragaszkodásukat. Azonban egy szerettük iránti elkötelezettség az ő részükről is létezik.

hirdetés

Az alábbiakban összegyűjtöttünk a történelemből néhány olyan macskát, akik rendkívül hűségesek voltak a gazdájukhoz vagy más négylábúakhoz, akár egy életen át is. Ezek a megható történetek mind bizonyítékai annak, hogy a cicák igenis képesek hűségesen szeretni.

Kincsem, a csodakanca és legjobb barátja, Csalogány

Annak ellenére, hogy amikor kedvenceink hűségéről beszélünk, akkor elsősorban mindig emberek irányába érzett hűséget feltételezzük. Mégis érdemes tudni, hogy állat állathoz is ragaszkodhat. Ennek egyik legszebb példája Kincsem, a híres, szinte mindenki által ismert csodakanca és Csalogány, a macska története. Kincsem minden idők legeredményesebb versenylova volt, aki 1876-1880 között 54 futamon indult, és mindegyiket meg is nyerte. Azonban sokan nem tesznek említést arról a barátjáról, aki nélkül még versenyezni sem volt hajlandó. Ő pedig nem más, mint Csalogány, a fekete-fehér nőstény macska, akivel tulajdonképpen elválaszthatatlanok voltak. Az elbeszélések szerint Kincsem nem volt hajlandó elindulni Csalogány nélkül versenyezni. Egyszer alkalommal, egy futamra való indulás előtt elkóborolt a cica és sehol sem találták, viszont idő hiányában muszáj lett volna elindulni. Azonban a ló addig meg sem mozdult, míg barátja nem került elő. Amikor viszont végre megjelent, a ló nyerítéssel üdvözölte, és hozzádugta fejét a cicushoz, ezzel jelezve neki, hogy mennyire szereti őt.

A macska, aki megmentette a rab életét

Sir Henry Watt története különleges példa arra, hogy a macskák igenis képesek olyan hűséget tanúsítani az ember irányba, ami abszolút példaértékű. Az angol udvaroncot a felség elleni lázadás gyanújával III. Richárd angol király bebörtönöztette, és a Tower falai közé záratta. A király megparancsolta, hogy semmiféle élelmet ne adjanak a fogolynak, így hosszú és kegyetlen éhhalál fog várni rá. Azonban az uralkodó mit sem tudott arról, hogy a Tower börtönében él egy macska is, aki nagyon megszerette az igazságtalanul halálraítélt rabot. Így a cica minden éjjel elment vadászni, és a legenda szerint galambot csempészett be a férfinak. A feljegyzések szerint a Tower cicája annyira megszerette a foglyot, hogy sokszor az ölébe kuporodott, hogy felmelegítse, és odabújt hozzá éjszakánként, így elviselhetőbbé téve a szörnyű magányt és szenvedést. A folyamatos élelmiszer-utánpótlás segítségével képes volt a férfi életben maradni addig, mígnem III. Richárd halála és VII. Henrik trónralépése nem hozta el neki a várva várt szabadulást.

A pápa macskája

Micetto, XII. Leó pápa macskája szintén hűséges cicaként írta be magát a történelembe. Arról vált igazán híressé, hogy előszeretettel üldögélt a pápa palástján, miközben XII. Leó audienciákat tartott. Micetto egyébként egy hatalmas szürkés, vörös és fekete csíkos macska volt, aki imádott napi szinten magaslati sétákat tenni a templom kupolájában. A legendák szerint a cica egyébként szinte mindenhova követte a pápát, aki pedig annyira megszerette a jószágot, hogy 1829-ben bekövetkezett halála után Chateaubriand francia író-diplomatának adta örökségül.

Trixie, aki beszökött a börtönbe gazdájához

Sugar, aki 14 hónapot utazott, hogy megtalálja gazdáit

Végezetül egy nemrégiben történt esetet is érdemesnek tartottunk megemlíteni, ugyanis a hűség egy egészen különös dimenziójáról árulkodik. Sugar, a macska 1951-ben élt szerető családjával a kaliforniai Andersonban. Azonban a család egy nagyobb házba költözött Oklahomába. El is indultak autóval az új otthonuk felé, azonban Sugar annyira félt az utazástól, hogy kiugrott az ablakon a Sacramento-völgy északi végén. A család kiszállt az autóból, és kétségbeesetten próbálta keresni a cicát, akit sehol sem találtak, így kénytelenek voltak feladni a keresést. Azonban 14 hónappal később váratlan dolog történt, ugyanis egyszer csak új házuk ablakán beugrott a macska. A gazdák annak ellenére, hogy látták a kísérteties hasonlóságot, nem hittek a szemüknek, majd megsimogatták az állatot. Ekkor már kétségük sem volt afelől, hogy Sugar az, hiszen jellegzetes csontdeformálódása volt a bal csípőjénél. Sugar több mint 2400 kilométeren keresztül követte gazdáit a teljes ismeretlenbe. Ennél egyértelműbb bizonyítéka a hűségnek nem is létezhet!

hűség hűséges macska macska szeretet ragaszkodik a macska szeret a macska történelem
hirdetés

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink